Hírek
2023. Január 19. 11:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: OMSZ
Vonaton élesztettek újra egy férfit
Keresztlányával utazott Komárom-Esztergom vármegyében az a 65 év körüli férfi, aki néhány perccel az indulás után hirtelen rosszul lett a vonaton és összeesett.
A nő rettenetesen megrémült és segítségért kiáltott, amit egy másik kocsiban utazó férfi is meghallott. A segítőkész utas azonnal a beteghez sietett, miközben többen értesítették a mentőket. Mire a vonat megállt a legközelebbi állomáson, a tapasztalt mentésirányító több mentőegységet riasztott segítségül és légzésvizsgálatra is instruálta a helyszínen levőket. A beteg ekkor már nem lélegzett, így a telefonos utasítások szerint azonnal megkezdték az újraélesztését, amit perceken belül helyszínre érkező mentősök emelt szinten folytattak. Az életmentés még hosszú ideig zajlott a vonaton, amit az utazóközönség türelemmel, reménykedve figyelt. Az időben megkezdett mellkasi nyomások végül sikerre vezettek és a beteget stabil állapotban szállíthatták kórházba a mentők - írja az OMSZ.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

