Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2017. Október 20. 15:39, péntek | Belföld
Forrás: mti

Újabb fővárosi szórakozóhelyet számoltak fel a rendőrök túlszámlázás miatt

Újabb fővárosi szórakozóhelyet számoltak fel a rendőrök túlszámlázás miatt

Túlszámlázás miatt újabb szórakozóhelyet számoltak fel a rendőrök Budapest belvárosában, huszonegy alkalmazottat előállítottak, közülük ötöt őrizetbe is vettek

- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a rendőrség honlapján. Az V. kerületi rendőrkapitányság nyomozói a társszervekkel együttműködve csütörtök éjszaka akciót tartottak a belvárosi szórakozóhelyen, mert információjuk volt arról, hogy az ott dolgozók az elmúlt időszakban több alkalommal is túlszámláztak - olvasható a közleményben.

A rendőrök a szórakozóhelyről előállítottak 15 lengyel és 6 magyar állampolgárt a kerületi rendőrkapitányságra, és csalás gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki őket.

Az akciót négynapos felderítő munka előzte meg, a nyomozók megállapították, hogy október 15-e és 19-e között négy külföldi férfitől több mint 2,5 millió forintot csaltak ki az V. kerületi szórakozóhelyen.

Kiemelték: előfordult olyan eset, hogy egy vendég a valós 52 360 forintos fogyasztása helyett 1 030 733 forintot fizetett, vagy olyan, hogy az alkalmazottak elkábították a vendéget, és amikor a férfi elaludt, elvették a mobiltelefonját, valamint a pénztárcáját az abban lévő készpénzzel együtt.

Az V. kerületi rendőrkapitányság az ügyben üzletszerűen elkövetett csalás és más bűncselekmény miatt indított eljárást az előállított alkalmazottakkal szemben, akik közül három lengyel nőt és két magyar férfit őrizetbe vettek, és kezdeményezték az előzetes letartóztatásukat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld

Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG

4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé