Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2013. Október 12. 16:15, szombat | Helyi
Forrás: dr. Kriston Vízi József

Új népcsoport nyomai: a vandálok!

Új népcsoport nyomai: a vandálok!

"Milyen népek ezek?!..." kérdezi tőlem ma, munkába jövet, a Helytörténeti Múzeumhoz közel, a néha immár virtuális műemléki kerítés vonalában, hangos szomorúsággal egy idősebb polgártársnő.

Próbálok tárgy-szerű lenni: „Hát, ős- és ókoriak, kelták, pannonok, karpok, rómaiak, korai magyarok...” -mondanám fel sebtiben a leckét.

„Ne vicceljen már, kedves uram!” - s mutat a bevezető járdánk jobb oldalán lévő, évek óta sértetlen információs kalitkára.

Beljebb már a lassan ismerős kép fogad: csikkek, ételes és egyéb zacskók, folyékony energia-utánpótlásra szolgáló lemez-palack. Mindez gondosan a szemétgyűjtő mellett. - Lehet, hogy nem sokára lesz egy térfigyelő kamera és az majd mindent megold? Kétlem! A jó szándékú és nem ártó, „kétlábú térfigyelő”-k, azaz mindannyiunk közös érdeke egy történelmi park megléte, a sokat emlegetett „nyitott közpark” elv jegyében...

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:20, péntek | Helyi

Mit ér az ember? - interaktív előadás lesz a Dombóvári Művelődési Házban

Mikortól ember az ember? Miben rejlik az emberi élet értéke? Van-e olyan, hogy egyik ember élete értékesebb egy másikénál? - Többek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ a Dombóvári Művelődési Házban.

2026. Április 15. 00:00, szerda | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi

Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron

Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik: