Hírek
2015. December 15. 08:02, kedd |
Helyi sport
Forrás: Soós Gyopár, www.masz.hu
Tóth Lili Anna lett az Év Női Ifjúsági Atlétája
Lili 28. lett a Mezei futó Európabajnokságon, a franciaországi Hyéres-ben.
A 2016. évi Mezeifutó Európabajnokságon két magyar atléta állt rajthoz december 13-án. A junior lányok között a még ifjúsági korú Tóth Lili Anna a 28. helyen ért célba )kb. 4,1 km).
„– Ragyogóan előkészített pályán, kellemes időjárási körülmények között, minden szempontból jól rendezett versenyen állhattak rajthoz fiatal atlétáink – jelentkezett a helyszínről, a franciaországi Hyéres-ből a csapat vezetője, Csoma Ferenc. – Tóth Lili Anna nagyon okosan, taktikusan versenyzett, nem rohanta el az elejét. A 81 induló közül végig harmincon belüli helyen futott, kiválóan teljesített. Fontos volt, hogy találkozott jövőbeli ellenfeleivel, testközelben megismerve a korcsoport kőkemény európai színvonalát. A további előrelépés érdekében rendkívül hasznos volt a verseny.”

December 11-én a városligeti Műjégpálya Dísztermében gálavacsora keretében kerültek átadásra az Év legjobb atlétáinak és edzőinek a Magyar Atlétikai Szövetség által adományozott díjak.
A dombóvári Tóth Lili Anna a leányok között az Év Ifjúsági Atlétája lett. Fazekas Gáspár edző tanítványa 2015-ben 2000 m és 3000 m akadályfutásban volt kiemelkedően eredményes.

Eredményei:
– Európai ifjúsági toplista 1. hely (3000 m akadály)
10 mp-cel a második előtt
– Országos Ifjúsági csúcs (3000 m akadály)
– Ifjúsági Világbajnokság 11. hely (2000 m akadály)
– Fedett pályás Magyar Bajnokság 2. hely (3000 m)
– Szuper Liga 3. hely (3000 m akadály)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 16:00, kedd | Külföld
Kínai külügyminiszter: a világ nem térhet vissza a \"dzsungel törvényéhez\"
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
2026. Március 03. 14:00, kedd | Életmód
A One Magyarország rendkívüli roaming kedvezményt biztosít ügyfeleinek a Közel-Keleten március 7-ig
Rendkívüli roaming kedvezményt biztosít február 28. és március 7. között ügyfeleinek a One Magyarország a Közel-Keleten - közölte a telekommunikációs vállalat hétfőn az MTI-vel.
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.

