Hírek
2011. Szeptember 04. 07:15, vasárnap |
Belföld
Forrás: STOP
Tíz négyzetméternyi helyet foglal a Peugeot új jövő-autója
A HX1 névre keresztelt legújabb francia tanulmány 4,95 méter hosszú és 1,99 méter széles. Ráadásul mindössze 1,37 méter magas. A jövő egyterűinek kialakítását előrevetítő modell a Frankfurti Autószalonon mutatkozik be.
HX1 néven mutatja be legújabb tanulmányát szeptember közepén, a Frankfurti Autószalonon a Peugeot, a futurisztikus és hatalmas modell ugyanis a franciák szerint a jövő egyterűinek előfutára. A négyzetcentiméterek híján tíz négyzetméternyi bódéba hat ülést pakoltak három sorban, melyek közül a középső néhány mozdulattal eltüntethető, limuzinokat megszégyenítő kényelmet varázsolva az utastérbe.
A HX1 meghajtásáról a Peugeot saját, úgynevezett HYbrid4 hibrid hajtáslánca gondoskodik, amely főként egy 2.2 literes, 204 lóerős dízelmotorból és egy 95 lóerős elektromotorból áll. Míg előbbi az első tengely, addig utóbbi a hátsó meghajtásáért felelős. A 299 lóerős teljesítmény mellé állandó összkerékhajtás párosul, az ígéretek pedig 3,2 literes átlagfogyasztásról szólnak.
STOP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.

