Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2017. Szeptember 19. 18:00, kedd | Helyi
Forrás: Dombóvár Város Önkormányzata

Október 1-jétől új gyermekorvos dolgozik dombóváron

Október 1-jétől új gyermekorvos dolgozik dombóváron

2015. július 1-je óta a Hóvirág utcai házi gyermekorvosi körzet ellátásáról Dombóvár Város Önkormányzata gondoskodik.

A néhai dr. Sárdi Margit praxisjogának elidegenítésére egy évig volt lehetőségük az arra jogosult családtagoknak, de erre nem került sor, így a praxis betöltésére tavaly nyáron hirdetett pályázatot az önkormányzat, melyre folyamatosan lehetett jelentkezni.
A 2017. év első felében egy gyerekorvos mutatott érdeklődést a körzetre, aki végül június elején nyújtotta be a pályázatát. A Kaposváron élő Niklainé dr. Bátori Beáta az előírt feltételeknek megfelelt, már hosszú ideje gyermekorvosként tevékenykedik. A képviselő-testület jóváhagyását követően megtörténtek a szükséges szerződéskötések, a hatósági engedélyek rendelkezésre állnak, így a doktornő október első munkanapjától fogadja a gyermekeket és szüleiket a Hóvirág utca 1. alatti gyermekorvosi rendelőben az alábbi rendelési idő szerint:

Hétfő: 8.30 - 12.30
Kedd: 9.30 - 12.30
Szerda: 11.30 - 15.30
Csütörtök: 8.30 - 11.30
Péntek: 8.30 - 12.30

Csecsemő tanácsadás:
Kedd: 8.30 - 9.30
Csütörtök: 11.30 - 12.30

Az új rendelési időhöz igazodva a kertvárosi rendelőben tevékenykedő védőnő – Molnárné Bognár Anita – önálló tanácsadási ideje is megváltozik októbertől, az új időpont a következő:

Szerda: 9.00 - 11.00

A dombóvári önkormányzat köszönetét fejezi dr. Belt Évának a betöltetlen körzetben végzett lelkiismeretes és áldozatkész helyettesítő munkájáért.

Dombóvár Város Önkormányzata

A fotó illusztráció.

Címkék: gyerekorvos

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:20, péntek | Helyi

Mit ér az ember? - interaktív előadás lesz a Dombóvári Művelődési Házban

Mikortól ember az ember? Miben rejlik az emberi élet értéke? Van-e olyan, hogy egyik ember élete értékesebb egy másikénál? - Többek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ a Dombóvári Művelődési Házban.

2026. Április 15. 00:00, szerda | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi

Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron

Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik: