Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2015. December 15. 08:03, kedd | Belföld
Forrás: MTI

OGY - A lakásépítés áfacsökkentéséről és a Quaestor-törvényről is szavaz ma a Ház

OGY - A lakásépítés áfacsökkentéséről és a Quaestor-törvényről is szavaz ma a Ház

A lakásépítés áfacsökkentése mellett az új Quaestor-törvényt is elfogadhatják a képviselők ma az Országgyűlésben, az őszi ülésszak utolsó ülésnapján.

A parlamenti munka reggel 8 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik. Ezt követően bonyolíthatják le a lakásépítések áfáját 27 százalékról 5 százalékra csökkentő javaslat összevont vitáját, miután az előterjesztés benyújtását Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette a Fidesz vasárnapi kongresszusán, az ellenzék pedig hozzájárult a házszabálytól eltérő gyorsaságú tárgyaláshoz és szavazáshoz. A vitában a kormány összesen 25 percben, a frakciók pedig fél-fél órában fejthetik ki véleményüket.

Az ezután sorra kerülő szavazások alkalmával a fenti javaslat mellett a Quaestor-károsultak kárenyhítéséről szóló indítványt is elfogadhatják, további 25 előterjesztés mellett, amelyek között megtalálható például a bankadó csökkentéséről szóló törvénymódosítás is.

A határozathozatalok végeztével hangozhatnak el az interpellációk, az azonnali kérdések, majd a kérdések.

A parlamenti várhatóan idei utolsó ülésnapja napirend utáni felszólalásokkal érhet véget.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet

Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni