Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2012. December 18. 10:15, kedd | Helyi
Forrás: MTI

Megváltozhatnak az önkényuralomhoz köthető utcanevek Dombóváron

Megváltozhatnak az önkényuralomhoz köthető utcanevek Dombóváron

Munkacsoport alakul Dombóváron a 20. századi önkényuralmi rendszerekhez köthető utcanevek megváltoztatására, a Tolna megyei városban legalább húsz közterület visel ilyen nevet.

A város képviselőinek döntése szerint a héttagú munkacsoport 2013. márciusig gyűjti össze a névváltoztatásra szoruló utcákat, és legalább két változatot javasol új elnevezésükre.
Szabó Loránd (független) polgármester az MTI-nek azzal indokolta a javaslatot, hogy a városban kiemelkedően sok a múlt század diktatórikus rendszereihez, eseményeihez kapcsolódó elnevezés. A város vezetője utalt arra: a javaslat összhangban van a január 1-jén hatályba lépő, a 20. századi önkényuralmi rendszerekhez köthető elnevezések tilalmáról szóló törvény rendelkezéseivel.
Dombóváron jelenleg tér viseli a Tanácsköztársaság, a Népköztársaság nevet, és több utca van elnevezve a Tanácsköztársaság több vezető személyiségéről, Kun Béláról, Latinka Sándorról, Hámán Katóról vagy Zay Dezsőről. Ezen közterületek között nem kevés sűrűn lakott, belvárosi övezet, ahol nagy számban találhatók üzletek, vállalkozások.
Utoljára 1992-ben neveztek át utcákat a húszezer lakosú településen, akkor a Lenin, a Marx Károly, a November 7., a Ságvári, a Sallai és az Engels utca nevét változtatta meg a képviselő-testület.

Címkék: Dombóvár, utcanevek

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:20, péntek | Helyi

Mit ér az ember? - interaktív előadás lesz a Dombóvári Művelődési Házban

Mikortól ember az ember? Miben rejlik az emberi élet értéke? Van-e olyan, hogy egyik ember élete értékesebb egy másikénál? - Többek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ a Dombóvári Művelődési Házban.

2026. Április 15. 00:00, szerda | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi

Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron

Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik: