Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2020. November 11. 10:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megszaporodtak a kibertámadások

Megszaporodtak a kibertámadások

Az első félévhez képest július óta több mint 100 százalékkal nőtt a számítógépes vírusok, adathalász-kísérletek, és más kiberbűncselekmények száma - közölte a G Data az MTI-vel kedden.

A vírusvédelmi cég szerint a legelterjedtebbek a távoli elérést biztosító, úgy nevezett trójai kártevők, amelyek a felhasználók tudta nélkül teszik lehetővé a számítógépek irányítását. Más fertőzések zsarolóvírusok letöltését készítik elő, és gyakori az is, hogy a kiberbűnözők kriptovaluták bányászatába vonják be mások gépeit.

A G Data az otthoni munkavégzéssel hozza összefüggésbe a kibertámadásokat. Ezen keresztül könnyebb hozzájutni fontos vállalati adatokhoz, mint a jobban védett munkahelyi gépeken, ezért a közlemény a vírusvédelem jelentőségére figyelmezteti a távoli munkavégzésben dolgozókat.

Címkék: kibertámadás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet

Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni