Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2018. Január 04. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Már tizenegy halálos áldozata van az Egyesült Államokat sújtó sarkvidéki hidegnek

Már tizenegy halálos áldozata van az Egyesült Államokat sújtó sarkvidéki hidegnek

Tizenegyre emelkedett szerdáig az Egyesült Államokat napok óta sújtó sarkvidéki hideghullám halálos áldozatainak a száma.

Wisconsin, Észak-Dakota, Missouri és Texas szövetségi tagállamokban szedett halálos áldozatokat a hideg, elsősorban a hajléktalanok körében, annak ellenére is, hogy szinte valamennyi szövetségi államban melegedő szállásokat nyitottak.

Az amerikai sajtóban "hidegbombának" és "bombaciklonnak" nevezték el azt a száz esztendeje nem tapasztalt hideghullámot, amely főként az ország középnyugati részét és a keleti partvidéket sújtja. Szerda reggel óta már az eddig meleg, déli Florida állam egyes vidékein is szállingózik a hó.

A meteorológusok a jelentős mértékben csökkenő légnyomásnak tulajdonítják a hurrikán erősségű szelet, amely helyenként 100-120 kilométeres erősséggel tombol. Az előrejelzések szerint a keleti partvidéken az elkövetkező 24 órában újabb 40-51 centiméteres hó várható.

Az Egyesült Államok délkeleti államaiban ónos eső vagy hó esik. A déli Florida fővárosában, Tallahassee-ben - ahol 1989 óta nem havazott - 10-15 centiméteres hóra számítanak, az állam tengerparti vidékein zárva maradtak az iskolák és az állami hivatalok. Georgia állam kormányzója, Nathan Deal a tengerparti 28 megyére rendkívüli állapotot hirdetett, mivel erőteljes vihart jeleztek a meteorológusok.

Havazik Észak- és Dél-Karolinában is, ahol az utakra ráfagyott a hóréteg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 13:00, péntek | Külföld

Tömeges sérüléssel járó közúti baleset történt Horvátországban, halálos áldozat is van

Egy ember meghalt és kilencen megsérültek csütörtökön a horvátországi Lika térségében, miután egy bolgár rendszámú személyautó lesodródott az útról - közölte a horvát rendőrség.

2026. Június 11. 15:00, csütörtök | Külföld

Szerb energiaügyi miniszter: kompromisszum született a Mollal

2026. Június 10. 10:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek

Donald Trump szerint az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek, akár napokon belül aláírható a megállapodás.