Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2022. Április 19. 16:03, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Letartóztatták a felesége meggyilkolásával gyanúsított zirci férfit

Letartóztatták a felesége meggyilkolásával gyanúsított zirci férfit

Letartóztatta a bíróság azt az 56 éves zirci férfit, aki a gyanú szerint múlt szombat délután egy konyhakéssel szíven szúrta a feleségét - közölte a Veszprém megyei főügyész kedden az MTI-vel.

Orbán György a közleményében azt írta: a mozgássérült gyanúsított a feleségével, közös gyermekükkel és annak férjével élt együtt, azonban mintegy két éve megromlott a kapcsolata a házastársával és rendszeressé váltak közöttük a szóváltások.

A házaspár szombat délután is veszekedett, amikor a férfi egy késsel az asszony irányába szúrt. A szúrás a nő szívét érte, a mentőszolgálat munkatársai már csak a halál beálltát tudták megállapítani.

Az ügyészség indítványa nyomán a bíróság - a bizonyítás megnehezítése és a bűnismétlés veszélye miatt - a férfi letartóztatását egy hónapra elrendelte. A végzés ellen a gyanúsított és védője is fellebbezett, így az nem végleges.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet

Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni