Hírek
2022. November 19. 09:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Ketten támadtak a sétáló férfira
A súlyos testi sértés bűntette és garázdaság bűntette miatt indult ügyben az Esztergomi Járási Ügyészség a vádiratban végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott azzal a két férfival szemben, akik egy, a söröző előtt elhaladó gyalogost súlyosan bántalmaztak.
A vádirat szerint 2020. október 4-én az esztergom-kertvárosi söröző előtt együtt italozott a két elkövető, akik sörösüvegeket dobtak az arra sétáló sértett felé. Ezután az egyik férfi a sértettet többször megütötte, és megrúgta, miközben ehhez a kabátját is levetette. A másik férfi letört egy faágat, és azzal testszerte ütlegelte sértettet.
Arra érkezett egy férfi személygépkocsival, aki rákiabált az elkövetőkre, azonban az elkövetők ezután is folytatták a sértett ütlegelését, ezért a gépkocsival érkező férfi magához vett egy asztallábat azért, hogy a sértett védelmére kelljen. Az elkövetők egyike ekkor egy alkalommal a kezében lévő faággal a fején megütötte őt. A földre került férfit az egyik elkövető kétszer ököllel megütött.
Az elsőként megtámadott sértettnek az elkövetők testszerte zúzódásokat, horzsolásokat okoztak, valamint eltörték az orsócsontját és a kézközépcsontját, amelyek gyógytartama 8 hét.
Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy az Esztergomi Járásbíróság mindkét férfit végrehajtandó börtönbüntetésre és közügyektől eltiltásra ítélje.
Az esetről készült felvétel itt tekinthető meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

