Hírek
2012. Január 29. 18:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: hírszerkesztőnk
Hogyan lesz a zenéből tánc? - rendhagyó koncert Sásdon
Táncok a zenében címmel adott hangversenyt gyerekeknek a Harmónia Fúvósötös Sásdon, melyben a Szélkiáltó-alapító Lakner Tamás volt a műsorvezető és egy ifjú táncospár is közreműködött.
A pécsi Harmónia Fúvósötös január 25-én a Filharmónia Dél-Dunántúli Nonprofit Kft. szervezésében látogatott el a sásdi általános iskolába. Az ifjú közönséget alaposan megdolgoztató dr. Lakner Tamás műsorvezető, valamint Zsófi és Mátyás középiskolás pécsi táncos- és testvérpár közreműködésével arra tettek kísérletet, hogy bemutassák, mitől lesz a zenéből tánc.
A gyerekeknek a műsorvezető - aki „civilben” a Pécsi Tudományegyetem docense is - az ének, a zene és a tánc kialakulásáról mesélt, majd többek között a felhangzó tánczenék közül kellett kitalálniuk, melyik illik a pár által „csendben” ellejtett táncok ritmusához. Így mutatkozott be a magyar ugrós, a tangó, a rumba, a cha-cha-cha, a valcer és a menüett, és nem maradtak bemutatás nélkül a fúvósötösben „közreműködő” hangszerek sem.
Kíváncsi a rendhagyó koncertről készült képgalériánkra is? Kattintson a hírünk címsora alatti „kapcsolódó galéria” hivatkozásra, vagy a lenti képre!
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 11:20, péntek | Helyi
Mit ér az ember? - interaktív előadás lesz a Dombóvári Művelődési Házban
Mikortól ember az ember? Miben rejlik az emberi élet értéke? Van-e olyan, hogy egyik ember élete értékesebb egy másikénál? - Többek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ a Dombóvári Művelődési Házban.
2026. Április 15. 00:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi
Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron
Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik:














