Hírek
2021. Január 13. 12:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Három kislányt ütött el az ittas sofőr
Az autó tulajdonosa úgy engedte át a vezetést barátjának, hogy tudta, a másiknak nincs jogosítványa, és ittas. A sofőr három kislányt ütött el. A rendőrök büntetőeljárások vizsgálatát befejezték.
Járművezetés ittas állapotban elkövetett vétség megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást a Miskolci Rendőrkapitányság egy 22 éves sóstófalvai férfival, továbbá 23 éves gesztelyi társával szemben járművezetés tiltott átengedésének vétsége miatt – közölte a rendőrség.
A 23 éves gesztelyi férfi Sóstófalván, 2020. július elsején, 19 óra körül átengedte a vezetést 22 éves, vezetői engedéllyel nem rendelkező barátjának, aki annak előtte szeszesitalt ivott. A sofőr a Sport utcában egy kanyarban elvesztette uralmát a jármű felett, kisodródott, és elütött három kerékpáros kislányt. A szabályosan közlekedő lányok közül egy súlyosan, míg a másik kettő könnyebben sérült meg. Az autóban anyagi kár keletkezett, a sofőr és utasa nem sérült meg.
A Miskolci Rendőrkapitányság a nyomozás során a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat átadta az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld
Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját
Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.

