Hírek
2012. November 19. 11:16, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
CÖF:a „Bajnai-Gyurcsány szövetség” hagyjon fel a békemenet támadásával!
A Civil Összefogás Fórum (CÖF) arra szólítja fel a "Bajnai-Gyurcsány szövetséget", hogy hagyjon fel a Békemenet támadásával és számoljon el múltbeli tetteivel - közölte a CÖF hétfőn, jelezve azt is, hogy folytatják emlékeztető kampányukat, amellyel a két korábbi miniszterelnök vezette kormányok negatív döntéseire kívánják felhívni az emberek figyelmét.
Szigetvári Viktor, a Haza és Haladás Egyesület alelnöke vasárnapi közleményében írt arról, hogy szerinte a kormánypártok állnak a CÖF akciója mögött, amely - mint fogalmazott - egy nagyszabású lejárató kampány Bajnai Gordon volt miniszterelnök ellen, és amelyet közpénzből finanszíroznak.
A békemenetet szervező Civil Összefogás Fórum erre reagálva hétfőn azt közölte az MTI-vel: visszautasítják a "Bajnai-Gyurcsány szövetség újabb hazugságait" és ahogy eddig, úgy a jövőben is eleget tesznek a civil szervezetekre vonatkozó törvényi kötelezettségeknek.
A CÖF - írták - elfogadhatatlannak tartja, hogy épp azok akarják elszámoltatni, akik mind a mai napig nem számoltak el a magyar emberek felé és nem néztek szembe "szégyenletes" politikai múltjukkal. Ezért "a civil társadalom képviselőjeként" arra szólítják fel a "Gyurcsány-Bajnai szövetséget", hogy számoljon el múltbeli tetteivel és hagyjon fel a sokszázezer civil alkotta békemenet támadásával.
A CÖF közleményében azt is hangsúlyozza: kampányukat minden eddiginél időszerűbbnek érzik és folytatják annak érdekében, hogy Magyarország ne lehessen többé következmények nélküli ország.
Csizmadia László, a CÖF szóvivője november 8-án közölte, hogy emlékeztető kampányt indítanak a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány és a hozzá csatlakozó civil szervezetek, amely a Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon vezette korábbi kormányok negatív döntéseire kívánják felhívni az emberek figyelmét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai
Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia
2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld
Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült
Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

