Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2017. Január 27. 08:06, péntek | Belföld
Forrás: mti

Baktérium miatt betegedtek meg tömegesen a határon szolgáló rendőrök

Baktérium miatt betegedtek meg tömegesen a határon szolgáló rendőrök

Baktérium okozta a déli határon történt tömeges rendőri rosszulléteket január elején a laborvizsgálatok szerint - írja a Magyar Nemzet pénteki számában.

Toxint termelő, B.cereus nevű baktériumot mutattak ki a laborvizsgálatok a január 2-i ebédre elfogyasztott párolt rizsben és egy orosházi szendvicskészítő műhelyben csomagolt tavaszi felvágottban, amelyek miatt a hónap elején 126 rendőr betegedett meg a déli határnál.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) közölte: a megbetegedések után négy Bács-Kiskun, Csongrád és Békés megyei helyszínen, az érintett járási hivatalok közreműködésével végeztek ellenőrzéseket.

A mikrobiológiai vizsgálat az ebédre kiadott rizs mintájából nagy mennyiségben, a felvágottból alacsonyabb csíraszámban mutatta ki a toxint termelő baktériumot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld

Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját

Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.

2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld

Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula

Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.