Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2026. Május 26. 14:00, kedd | Életmód
Forrás: MTI

A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet a Budafoki Dohnányi Zenekar

A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet a Budafoki Dohnányi Zenekar

A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet Guido Mancusi oszták-olasz zeneszerző vezényletével a Budafoki Dohnányi Zenekar július 24-én - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

A közlemény szerint a fesztivál Dóm téri színpadán látható Cinefonic produkció a zenei tételeket vetítéssel kísérve, összetett képi és zenei élménnyel várja majd a 95 éves fesztivál közönségét.

A koncerten Guido Mancusi vezényli majd az együttest. Az osztrák-olasz zeneszerző a Wiener Volksoper zenekarának vezetője, dirigensként más bécsi együtteseket is irányít, emellett 2018 óta első vendégkarmesterként dolgozik együtt a Dohnányi Zenekarral.

A művész úgy fogalmazott, hogy megítélése szerint a filmzene valahol félúton helyezkedik el a köznyelvi értelemben vett komolyzene és a könnyűzene között: könnyebben adja magát, mint a kortárs komolyzene, ám erősebb hallgatói élményt kínál, mint például a pop, így mindkettőt felül tudja múlni népszerűségben.
A zenekar repertoárjának leghíresebb, legnépszerűbb, leghatásosabb filmzene-műsorszámaiból válogat, felcsendülnek többek között a Csillagok háborúja, a Titanic, a Casablanca, a Hihetetlen család, a Keresztapa ikonikus dallamai is a Dóm téren.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 12:00, szombat | Életmód

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

2026. Június 12. 16:00, péntek | Életmód

Vasárnapig látható az első kínai császár agyagkatonáit bemutató kiállítás a Szépművészetiben

Vasárnapig látogatható a Szépművészeti Múzeum Az öröklét őrei. Az első kínai császár agyagkatonái című kiállítása, amelyet eddig több mint 200 ezren tekintettek meg - közölte az intézmény csütörtökön az MTI-vel.

2026. Június 12. 11:00, péntek | Életmód

Lannert Judit: nincs szó az egyházi fenntartású, illetve a hat- és nyolcosztályos iskolák megszüntetéséről

Közös érdekünk, hogy eloszlassunk minden olyan feltételezést, hogy az egyházi fenntartású vagy a hat- és nyolcosztályos iskolákat bárki meg akarná szüntetni