Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2020. November 18. 14:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A NASA és az ESA képviselői is előadnak Pécsen

A NASA és az ESA képviselői is előadnak Pécsen

Az amerikai és az európai űrkutatási szervezet, a NASA és az ESA képviselői is felszólalnak a Pécsi Tudományegyetem (PTE) szerdai online térinformatikai konferenciáján - közölte a felsőoktatási intézmény az MTI-vel.

A közleményben emlékeztettek arra, hogy a PTE földrajzi intézete már nyolcadik éve ad otthont a nemzetközi GIS Day-hez (a térinformatika nemzetközi napja) csatlakozó rendezvénynek. Az előző évekhez képest rendhagyó módon, online térben megrendezendő eseményen olyan cégek és szervezetek előadásait hallgathatják meg az érdeklődők, amelyek a geoinformatika, térinformatika és távérzékelés élvonalában működnek.

Az előadók a NASA JPL, az ESRI, az L3Harris, a CapellaSpace, az ESA, a Lutra Consulting, a WRI, a Charles University of Prague és a University of Salzburg képviselői közül kerülnek ki - írták.

A szakemberek térbeli adatok kezeléséről, GIS oktatásról, távérzékelésről és sok más érdekes témákról beszélnek a GIS day at the University of Pécs című Facebook-esemény intenetes oldalon szerdán tíz órától követhető eseményen.

A szervezők kérik, hogy részvételi szándékát mindenki jelezze az esemény oldalán.

Címkék: űr, űrkutatás, esa, nasa, pécs

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.