Hírek
2020. Március 05. 08:13, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
A Londoni Könyvvásár is elmarad
A koronavírus-járvány miatt elmarad a Londoni Könyvvásár, Nagy-Britannia legnagyobb könyves eseménye - jelentette be csütörtökön a szervező Reed Exhibitions.
"Vonakodva, de úgy döntöttünk, hogy nem rendezzük meg az idei vásárt" - idézte a közleményt a BBC News honlapja.
A döntést az után hozták meg a szervezők, hogy egy sor kiadó és ügynökség jelezte, nem vesz részt a programsorozaton. A Hachette, a HarperCollins, a Simon & Schuster és az Amazon is lemondta részvételét.
A Reed Exhibitions szerint sok résztvevőt az utazásra vonatkozó szigorítások akadályoztak.
A cég közölte: a könyvvásár 2021-ben "jobb lesz, mint valaha".
A Londoni Könyvvásárt március 10. és 12. között tartották volna meg az Olympia kiállítási központban.
A héten lemondták a márciusra tervezett lipcsei és párizsi könyvvásárt is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 16:00, kedd | Külföld
Kínai külügyminiszter: a világ nem térhet vissza a \"dzsungel törvényéhez\"
2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld
Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében
Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról
2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan
A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".

