Hírek
2014. December 08. 11:26, hétfő |
Helyi
Forrás: Tóth Erzsébet
A kaposszekcsői Csillagvirág Óvodában járt a Mikulás!
December 5-én délelőtt hosszú útjának egyik állomásaként a kaposszekcsői oviba is ellátogatott a Mikulás.
A gyerekek már nagy izgalommal várták, még a cipőket is kirakták az ovi ablakába. Hogy gyorsabban múljon az idő, az óvónők és dadák egy izgalmas mesével szórakoztatták a gyerekeket.
A történet szerint a Mikulás 3 manója közül az egyik megbetegszik, ezért a két inasnak kell elmenni az erdőszéli Édességboltba a mikuláscsomagokért. Közben három kisördög szeretné megszerezni a játékokat és kihallgatják a manók tanácskozását. Fondorlatos módon elcsalják az inasoktól az ajándékokat és hazaviszik, hogy csak ők játszhassanak velük. Kiderül a csalás és a manók megpróbálják visszaszerezni a Mikulás zsákját. Telefonszerelőként elmennek az ördögökhöz, trükkösen megkötözik őket és visszalopják a zsákokat. Mire a Mikulás megérkezett, minden a helyére került.
A műsor után az ovisok köszöntötték az őszszakállú vendéget és énekeltek neki. A Télapó elhozta az Orchidea Nyugdíjasklub ajándékát is, amit néhány klubtag segített kiosztani.
Távozása előtt minden kiscipőbe került ajándék, amit a gyerekek délután hazavihetnek.
A télapó zsákjából kikerülő játékokkal pedig a Süni és a Csiga csoportosok az oviban fognak játszani.
Estére otthon is kerül a cipőkbe valami?
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 11:20, péntek | Helyi
Mit ér az ember? - interaktív előadás lesz a Dombóvári Művelődési Házban
Mikortól ember az ember? Miben rejlik az emberi élet értéke? Van-e olyan, hogy egyik ember élete értékesebb egy másikénál? - Többek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ a Dombóvári Művelődési Házban.
2026. Április 15. 00:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi
Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron
Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik:













